bigstar
17 بهمن 1401 - 22:20

غفلت از گردشگری در میبد/شهرک زیلو در میبد ایجاد می شود

یزد- فرماندار میبد با اشاره به اینکه میبد از نظر میراث فرهنگی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، گفت: از گردشگری در این شهرستان غفلت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجمال سجادی‌پور روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر در استانداری یزد با اشاره به اینکه میبد از نظر میراثی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد اما از گردشگری آن غفلت شده است، اظهار داشت: تلاش ما توجه بیشتر به حوزه های میراثی و صنایع دستی است تا در کنار آن، گردشگری نیز رونق بگیرد.

وی با بیان اینکه در میبد به دلیل وجود بقاع متبرکه، ظرفیت های فرهنگی بسیاری وجود دارد، افزود: تلاش ما تقویت ابعاد مختلف فرهنگی و میراثی در میبد است.

فرماندار میبد در مورد صنایع دستی میبد نیز بیان کرد: شهرستان میبد در حوزه صنایع دستی در چهار رشته موتابی، کاربافی، زیلو و سفال رتبه اول را دارد به نحوی که زیلو به عنوان یک هنر اصیل این شهر، ثبت جهانی شد.

سجادی‌پور عنوان کرد: میراث فرهنگی بسیاری از مجموعه های گردشگری خود را فقط نگهداری می کند و پویایی در این مجموعه‌ها وجود ندارد که تلاش ما پویا کردن بافت تاریخی و بناهای تاریخی این شهرستان و جذب گردشگران بیشتر در این حوزه است.

وی ادامه داد: باید با واگذاری به بخش خصوصی، آثار تاریخی میبد را به پویایی برسانیم.

فرماندار میبد همچنین از تلاش برای احیای بازار قدیم میبد خبر داد و گفت: علاوه بر این، گردشگری را اولویت اصلی خود قرار داده ایم و آینده خوبی برای آن متصور هستیم به ویژه در حوزه صنایع دستی امیدوار به شکوفایی هستیم.

وی همچنین از تلاش برای راه اندازی شهرک زیلو و شهرک سفال خبر داد و بیان کرد: مطالعات این طرح ها انجام شده و امیدواریم بتوانیم با ایجاد این دو شهرک، صنایع دستی اصیل میبد را رونق ببخشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1023525