bigstar
17 بهمن 1401 - 18:59

صدور هشدار نارنجی هواشناسی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور هشدار نارنجی هواشناسی و آغاز فعالیت سامانه بارشی برف و باران در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علیرضا نیک‌روز عصر امروز در نشست رویداد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان و صدور هشدار سطح نارنجی اظهار داشت: مدیران عضو ستاد بحران تا پایان سامانه بارشی که صبح روز چهارشنبه خواهد بود در آماده‌باش کامل قرار داشته باشند.

وی با بیان اینکه کوهنوردان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند، افزود: متاسفانه علی‌رغم هشدارهای مکرر ستاد مدیریت بحران و هواشناسی استان عده‌ای بدون مجوز به ارتفاعات صعود می‌کنند و به دلیل شرایط جوی، برف و بوران برای خود و دیگران مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

نیکروز عنوان کرد: هفته گذشته تیم کوهنوردی سه نفره از طریق کاکان به ارتفاعات صعود کردند اما با توجه به شرایط دچار مشکل شدند که 24 نفر از نیروهای هلال احمر و هئیت کوهنوردی درگیر نجات جان این سه نفر شدند که جان خود امدادگران هم در خطر افتاد.

وی با تاکید بر خودمراقبتی کوهنوردان اظهار داشت: وقتی هشدار صادر می‌کنیم که شرایط نامناسب است جدی گرفته و از صعود به ارتفاعات پرهیز شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تلاش‌های همه دستگاه‌ها در بارش‌های گذشته قابل تقدیر است، افزود: با همکاری اورژانس جان چند مادر باردار در مناطق صعب‌العبور را نجات دادیم.

وی بیان کرد: طی روزهای گذشته چندین مورد زلزله در شهر دهدشت رخ داد که با توجه به اینکه استان بر روی گسل زلزله قرار دارد راه و شهرسازی، شهرداری‌ها و منابع طبیعی جهت مشخص کردن مکان‌هایی برای اسکان اضطراری مردم در مواقع بحران همکاری کنند.

وی بر لزوم جانمایی مکان‌هایی جهت اسکان اضطراری برای مواقع بحرانی در کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه‌ها برای مشخص شدن مکان اسکان اضطراری همکاری لازم را انجام دهند.

نیکروز اظهار داشت: اولین همایش رویداد مدیریت بحران ایران قوی 25 بهمن ماه با حضور رئیس جمهور به طور سراسری برگزار می‌شود که می‌طلبد استان حضور موثری در این رویداد داشته باشد.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1023175