bigstar
17 بهمن 1401 - 18:19

هیات‌ها‌ سکوی حل مسائل کشور هستند

معاون رویداد سازمان هیئات و تشکل‌های دینی، کشور گفت: در رویداد راه، هیات‌های مذهبی به عنوان یکی از مهمترین تشکل‌های مردمی برای حل مسائل کشور فراخوانده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، رضا کریمی، معاون رویداد سازمان هیئات و تشکل‌های دینی کشور با اشاره به ظرفیت مردمی موجود در هیئات مذهبی، درخصوص رویداد راه، گفت: در رویداد راه با توجه به شرایط روز و مشکلات استان موضوعاتی انتخاب و برای ایده پردازی از تمام هیات و کانون‌های فرهنگی به صورت فراخوان دعوت می‌شود.

وی افزود: در مرحله اول پیش رویدادی برگزار و از بین ایده‌های ارسالی تعدادی مشخص انتخاب می‌شود و در مرحله بعدی رویداد راه، به مدت ۲ تا ۳ روز میزهای ایده پردازی با حضور ۴ نفر از هر هیات شکل می‌گیرد و جریان راهنمایی و ارتقای کمی و کیفی ایده‌ها توسط منتورهای برجسته‌کشور انجام و ایده‌ها پخته‌ترمی شود. هرمیزی فرصت ارائه ایده داده می‌شود و در نهایت پس از داوری نهایی، نمره بندی و ایده‌های برتر معرفی می‌شود.

معاون رویداد سازمان هیئات و تشکل‌های دینی حمایت از ایده‌ها را از مهمترین ویژگی‌های رویداد راه ذکر کرد و گفت: در کنار ایده پردازی حمایت از ایده‌ها صورت می‌گیرد؛ به دلیل اینکه ایده‌ها مسئله نهادهای مختلف هستند، مشارکت این‌ها را برای حمایت از اجرای ایده‌ها جذب خواهیم کرد و به این ترتیب ظرفیت هیات را برای حل مسائل کشور به کار‌می‌گیریم.

وی افزود: رویداد راه در استان‌های تهران و خراسان رضوی به صورت پایلوت برگزار شده و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شده است و استان البرز سومین استانی‌است که رویداد راه را برگزارمی‌کند‌.حل مسائل محلات، تقویت نشاط و افزایش انسجام اجتماعی محلات سه محور رویداد راه در استان البرز است.

کریمی با اشاره به جمعیت مخاطب و ظرفیت‌گسترده مردمی در هیات‌های مذهبی، گفت: هیات‌ها ظرفیت‌های خوبی برای حل مسائل دارند و ما به وسیله رویداد راه هیات‌ها را پای حل مسائل مختلف محلات می آوریم.

وی با بیان اینکه ایده‌های هیئات‌ها صرفا به صورت شعاری و نمایشی باقی نخواهد ماند، افزود: همانطور که ایده‌های برتر در استان تهران و خراسان اجرا شد، ایده‌های برتر در البرز هم تبدیل به طرح شده و اجرا می شود. در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه شتاب دهی و قدرت دهی به این رویداد را بر عهده دارد‌.

کریمی با اشاره به اینکه هیات‌ها تشکلات مردمی و زنده و فعال کشور هستند که می توان از ظرفیت آنها برای حل مشکلات جامعه بهره برد؛ گفت: طبق آمار ۸۶ درصد مردم ایران حداقل سالی یکبار هیات می‌روند. در مورد رویداد راه هیات‌ها با توجه به نفوذ و ظرفیتشان، به عنوان حلقه میانی مردم و حاکمیت در مقام مطالبه گری قرار می‌گیرند.

وی افزود: هیات‌ها سکوی حل مسئله هستند و جوانان بسیاری از جامعه را پوشش می دهند. هیات‌ها یکی از بهترین نهادهای مردمی هستند که ایده و توان حل مسائل کشور را دارند که اگر ظرفیت‌های حاکمیتی از آنها پشتیبانی کند، می توانند در این حوزه بسیار موثر باشند.

پایان پیام/

 

 

 

 

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1023101