bigstar
17 بهمن 1401 - 13:01

بانوی سراوانی برای 75 نفر اشتغال ایجاد کرده است

ساجده سپاهی، بانوی بلوچ اهل شهرستان سراوان است که در کنار حفظ میراث کهن بلوچستان، برای ۷۵ بانوی سرپرست خانوار، ایجاد اشتغال کرده است.

ساجده سپاهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: من ساکن سراوان هستم و مانند بسیاری از دختران بلوچ، از کودکی با هنر سوزن‌دوزی آشنا شدم و سپس بصورت علمی‌تر، این مهارت را دنبال کردم.

صنعتگر و راهبر شغلی کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه دارای مدرک فنی‌وحرفه‌ای در رشته‌های سوزن‌دوزی و قلاب بافی است، افزود: به عقیده من سعی و تلاش، ایده‌پردازی، جسارت و ریسک پذیری است که می‌تواند انسان را به موفقیت برساند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون ۷۵ دختر و بانوی سرپرست خانوار که تحت پوشش کمیته امداد هستند، با ما همکاری دارند و توانسته‌اند با استفاده از هنر سوزن‌دوزی به خودکفایی برسند.

سپاهی افزود: دوره‌های آموزش قلاب بافی نیز تاکنون برای ۴۰ بانوی مددجوی تحت پوشش کمیته امداد برگزار شده است و انشا‌الله تداوم خواهد داشت.

سپاهی اظهار کرد: شرکت در نمایشگاه‌های مختلف می‌تواند تا حد زیادی به معرفی این هنر و افزایش فروش کمک کند، به همین دلیل از سال ۹۸ تاکنون سعی کردیم در ادوار مختلف نمایشگاه‌ها حضور فعال داشته باشیم.

راهبر شغلی کمیته امداد سیستان و بلوچستان بیان کرد: این افتخار بزرگی است که زنان سرپرست خانوار بتوانند با اتکا به توانایی خود و هنر اصیل بلوچستان به خودکفایی برسند و به منبع درآمد قابل اطمینان دست پیدا کنند.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022368