bigstar
17 بهمن 1401 - 19:27

آزادسازی ۶۲ زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت دهه فجر در زنجان

زنجان-رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: ۶۲ زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت دهه فجر در زنجان آزادسازی

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام صادقی نیارکی روز دوشنبه در مراسم آزادی زندانیان در زنجان که دادستان مرکز استان، معاونین رئیس کل، روسای سازمانهای تابعه قوه قضائیه در استان وروسا ی حوزه های قضائی وکلیه قضات نیز حضور داشتند، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تسلیت وفات اسوه صبر، شجاعت و ایمان، حضرت زینب (س) گفت: انقلاب اسلامی پدیده ای بسیار مبارک و بی بدیلی است و هیچ انقلابی در تاریخ سراغ نداریم به عظمت انقلاب اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه امروز در حوزه زندان و قوه قضائیه اقدامات صورت گرفته قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست، گفت: باید قدردان این انقلاب و خون شهدا باشیم.

رئیس شورای قضایی استان زنجان با اشاره به اینکه هر سال دو مرتبه بازدید دسته جمعی و دیدار چهره به چهره از زندانها با زندانیان استان برگزار می‌شود که ایام الله دهه فجر یک روز از این ایام مبارک اختصاص به دیدار چهره به چهره مسئولان قضایی و قضات استان با زندانیان و بازدید از زندان داشت، امیدواریم خروجی این دیدار ها و رسیدگی به مشکلات زندانیان مثبت باشد.

رئیس شورای قضائی استان با اشاره به عفو مقام معظم هبری با آزادی تعداد قابل توجهی اززندانیان اطهار کرد: دادگستری استان زنجان با فوریت بعد از دریافت دستورالعمل و تطبیق مصادیق با عنوان معیارهای عفو که نشان از رافت اسلامی و بینش حکیمانه رهبری است کارگروهی را برای بررسی پرونده زندانیان مشمول برگزار کرد و امیدواریم هر چه زودتر تعداد قابل توجهی از زندانیان از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده ها برگردند.

صادقی نیارکی با بیان اینکه امروز تعداد ۶۲ زندانی جرائم غیر عمد در این مراسم بصورت نمادین از زندان آزاد خواهند شد و این آزادی ها تا ۲۲ بهمن ادامه خواهد یافت که جا دارد از زحمات و همراهی قضات و اداره زندانها تشکر کنیم.

در این مراسم رییس کل دادگستری استان، دادستان زنجان، معاونین و اعضای شورای قضایی به همراه قضات استان در دیداری چهره به چهره با زندانیان ضمن استماع صحبت ها و مشکلات زندانیان، دستورات لازم را صادر کرد

منبع: مهر
شناسه خبر: 1023215