bigstar
17 بهمن 1401 - 18:02

کارنامه درخشان نیروی هوایی در حمایت از انقلاب و جبهه مقاومت

بیرجند- نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه نیروی هوایی ثابت قدم در راه انقلاب مانده است، گفت: امروزه نیروهای مسلح ایران هسته های مقاومت را در بسیاری از کشورها شکل داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح دوشنبه در دیدار با فرمانده و کارکنان پایگاه هوایی شهید حسینی که در آستانه بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام (ره) برگزار شد، اظهار کرد: دشمن در برابر حق همیشه تهدید و تطمیع را به کار می‌برد که در تاریخ زندگی انبیا نمونه‌های فراوانی از آن مشهود است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان‌کرد: وقتی روز ۱۹ بهمن ۵۷ همافران نیروی هوایی ارتش با امام (ره) بیعت کرد کار عادی رخ نداد و در برابر آن نیز رژیم پهلوی نسبت به تهدید همافران نیروی هوایی اقدام کرد.

عبادی افزود: اقدام همافران نیروی هوایی تصمیم‌گیری در شرایط بسیار سخت بود که کمر استکبار را شکست.

وی با تأکید بر اینکه نیروی هوایی ارتش از همان زمان تا به امروز در مسیر فداکاری برای انقلاب ثابت قدم مانده است، گفت: ایثارگری‌های نیروی هوایی بعد از حمله صدام به ایران نیز از وقایع ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: در آن زمان بسیاری از افراد ترسیده بودند ولی امام (ع) با جملات خود به مردم آرامش داد و نیروی هوایی نیز سیلی محکمی به دشمن متجاوز وارد کرد.

عبادی گفت: پشتوانه جملات آرامش بخش امام (ره) در زمان حمله رژیم بعث و صدام به ایران همین نیروهای هوایی مخلص و فداکار بود.

وی با اشاره به اینکه امروزه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هسته‌های مقاومت را در بسیاری از کشورها شکل داده‌اند، یادآور شد: نیروهای مسلح امنیت را از کشورهای استکباری و آمریکا گرفته‌اند چرا که آنان آرامش را از کشورهای دیگر گرفته بودند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: طبق فرهنگ دینی کمک به مظلوم و مبارزه با ظلم وظیفه هر انسانی است و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز در این مسیر قدم برداشته‌اند.

عبادی اظهار کرد: حمله به ۵۰ کشور بعد از جنگ جهانی دوم از جمله جنایت‌های کشور آمریکا نسبت به دیگر کشورهای جهان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1023059