bigstar
17 بهمن 1401 - 18:02

اصلاح خیابان ۲۲ بهمن کاشان با قطع درختان به تصویب نرسید

برخی مطالب فضای مجازی خبر از اصلاح خیابان ۲۲ بهمن کاشان با قطع درختان خبر داده بود که گلایه شهروندان را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، در فضای مجازی بحثی در مورد تعریض خیابان 22 بهمن با قطع درختان این خیابان دست به دست می‌چرخید و این موضوع موجب گلایه بسیاری از شهروندان کاشانی شده بود که موضوع را از مسئولان شهرداری کاشان جویا شدیم.

علی غفاری رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: کمیسیون ماده هفت با تعریض خیابان 22 بهمن بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان کاشان که موجب قطع درختان می‌شد مخالفت کرد.

وی افزود: شورای ترافیک شهرستان کاشان اجرای تعریض خیابان را منوط به مجوز کمیسیون ماده هفت شهرداری کرده بود که این کمیسیون  بر اساس وظیفه اش که حفظ و نگهداری درختان است با هر گونه قطع یا جا به جایی درختان مخالفت کرد.

رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری کاشان افزود: شهروندان کاشانی که پیگیری و دغدغه آن‌ها بیش از ما برای حفظ درختان است اطمینان داشته باشند هیچ حرکتی در رابطه با درختان خیابان 22 بهمن انجام نخواهد شد.

غفاری ضمن اشاره به رسیدگی نامناسب به درختان خیابان 22 بهمن در سال‌های گذشته تاکید کرد: اکثر درختان خیابان 22 بهمن نارون هستند که به دلیل سربرداری غیرکارشناسی در سال‌های گذشته تلفات سنگینی به این درختان زده شد.

رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز  شهرداری افزود: به دلیل اینکه این درختان خیابان 22 بهمن به وسیله چاه آب آبیاری غرقابی می‌شد به دلیل پروژه زیرگذر سیستم آبیاری آن با تانکر تغییر کرده و‌ به درختان تنش آبی وارد شد.

غفاری در پایان با بیان اینکه اقدامات لازم در زمینه اصلاح آبیاری درختان خیابان 22 بهمن صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر با واکاوی درختان و اصلاح سیستم آبیاری درختان 22 بهمن را انجام دادیم.

انتهای پیام/801/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1023063