bigstar
17 بهمن 1401 - 15:47

آغاز عملیات ساخت ۳۸۰۰ واحد مسکن نهضت ملی در مرودشت

در ششمین روز از دهه مبارک فجر، طی آئینی با حضور مسئولان استان فارس، عملیات اجرایی احداث ۳۸۰۰ واحد از طرح نهضت مسکن در شهرستان مرودشت، آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مدیرکل راه و شهرسازی فارس در مراسم آغاز طرح نهضت ملی مسکن در مرودشت اظهار داشت: امسال در شهر مرودشت حدود 30 هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود 17 هزار نفر با توجه به سبز بودن فرم جیم، واجد شرایط شناخته شده‌اند که باید برای آن‌ها مسکن ساخته شود.

محمودرضا طالبان ادامه داد: با توجه به موانع و مشکلاتی که در بحث تامین زمین در شهر مرودشت پیش رو داشتیم، به همت فرماندار و مدیر راه و شهرسازی این شهرستان، برای اختصاص یک قطعه زمین 55 هکتاری با مالکین بخش خصوصی به توافق رسیده‌ایم که امروز کلنگ احداث 3800 واحد آن به زمین زده شد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس ابراز امیدواری کرد که با همراهی و همکاری شهرداری مرودشت روند صدور پروانه ساختمانی برای اجرای هرچه سریعتر این واحد‌ها شتاب گیرد.

طالبان اضافه کرد: علاوه بر 55 هکتار زمین مذکور، در رابطه با 100 هکتار زمین دیگر نیز طی یکی دو هفته اخیر با مالکین به توافق رسیده‌ایم که این میزان زمین نیز برای ساخت هفت تا هشت هزار واحد مسکونی مناسب است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: اکنون در مراحل طی روند قانونی و تهیه طرح‌های تفکیکی این اراضی هستیم و پیش بینی می‌شود که ظرف 2 ماه آتی این زمین نیز به نقطه‌ای برسد که بتوان عملیات اجرایی بخش دیگری از واحد‌های مسکونی را آغاز کرد.

طالبان ادامه داد: در مجموع، این 2 زمین حدود 70 درصد متقاضیان مسکن در شهر مرودشت را پوشش خواهد داد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس افزود: برای تامین زمین مورد نیاز جهت اجرای سایر واحد‌های مسکونی نیز با مالکین دیگری در حال رایزنی و گفتگو هستیم.

انتهای پیام/424/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1022763